Cebula Środki ochrony cebuli
Środki ochrony cebuli
Szkodniki w cebuli zimowej i wiosennej

szkodniki cebuli Coraz częściej cebulę nie tylko sadzi się z dymki na jesieni, ale również coraz popularniejsza jest metoda uprawy cebuli z siewu w sierpniu. Cebula przebywa na polu przez blisko 9 miesięcy i jest narażona na ataki szkodników. Szkodniki cebuli szczegółowo opisaliśmy w innych artykułach, tu skupimy się na środkach ochrony przed szkodnikami.

Więcej…
 
Herbicydy

herbicydy w ochronie cebuli Większość herbicydów to herbicydy selektywne zwalczające określone grupy roślin a nieniszczące rośliny uprawnej. Stosuje się też nieselektywne herbicydy zawierające glifosat np. Roundup zwalczający wszystkie rośliny, dlatego może być stosowany przed założeniem plantacji roślin, a stosowany jest w celu zwalczenia uciążliwych chwastów.

Więcej…
 
Insektycydy i fungicydy

insektycydyInsekcytydy - substancje z grupy pestycydów używane do zwalczania szkodników w uprawach rolnych, lasach, w magazynach z żywnością, a także w mieszkaniach. Zależnie od składu chemicznego insektycydy zabijają owady lub jedynie ograniczają ich rozród, co również wpływa na ilość owadów. Wprowadzenie insektycydów w rolnictwie jest przyczyną gwałtownego wzrostu produkcji rolnej w XX wieku, chociaż już od wieków rolnicy stosowali rozmaite naturalne substancje owadobójcze, jak tytoń.

Więcej…
 

Sonda

Jaka odmiana cebuli jest najsmaczniejsza?